Vitray Teknikleri

AYNA VİTRAY – İZMİR VİTRAY ‘IN ÖZEL TEKNİĞİ

Tasarımın içindeki öğelerin ana hatlarını ince biçimde ayna bırakarak, arkadan kazıma yöntemi ile soft ve mat boyayarak, fırça izi bırakarak ve gölgelendirme verilerek yapılan aynayı işleme çeşididir.
yansıttığı her görüntü için kendiliğinden desen değişkenliği gösteren ayna vitray çalışmalarımız, mekanlarınıza hareket kazandırmaktadır. Tarihsel fotoğrafları yorumlayarak aktardığımız aynalar dışında marka amblemleri, estetik desenler, sanat eserlerinin reprodüksiyonları gibi bir çok alana hitap etmekteyiz.
Üretim sırasında kullandığımız teknik özel olup, ayna vitray; sadece firmamıza özel bir hizmettir.
Arka aydınlatmalı LED sistemleriyle de ürettiğimiz aynalarımız, değişken renkte LED ışık ile her dakika farklı görünüme sahip olup, estetik ve zengin görünümü ile gece gündüz dikkatleri üzerine toplamaktadır.

PLEKSİ CAM & AYNA – İZMİR VİTRAY ‘IN ÖZEL TEKNİĞİ

Cam kadar saydam ve yarı ağırlığında olan pleksi, darbelere karşı cama göre 6 kat daha dayanıklıdır. Pleksi; cam ve ayna olmak üzere iki çeşit kullanılmaktadır. Şeffaf ve renk seçenekleri olan Pleksilerin yanı sıra pleksi aynada ise sarı ve gümüş renk seçeneği bulunmaktadır. Çağdaş estetiğe sahip olan Pleksi, olağanüstü ışık yansımaları yaratmak için kullandığımız en ideal metaryellerden birisidir.
Üzerine dilediğiniz deseni tasarlayıp uygulayabildiğimiz pleksilerle, yaratıcı bir dokunuşla mekanlarınıza stil kazandırabilmekteyiz. Uygulama yöntemlerini elde kazımayla birlikte, soft boyama, karma boyama, ebru boyama, canlı ve mat boyama olarak sıralayabiliriz. Dış mekanlarda da rahatlıkla kullanılabilen pleksi cam ve aynalar, arkasına kurduğumuz aydınlatma sistemleri ile renklerinin aktif, değişken ve canlı olmasını sağlamaktayız.

SİYAH CAM – İZMİR VİTRAY ‘IN ÖZEL TEKNİĞİ

Siyah cam, tiffany vitraya en yakın görünümü veren alternatif bir uygulama şeklidir. Kısmen, boyama yöntemi ile çalışılan bu uygulamalarda tek parça cam olarak işlem sonuçlandırılır. Gerekli yerler camın kendi koyu rengi bırakılarak, bunun dışındaki alanlar için kazımayla birlikte tüm boyama yöntemleri uygulanabilir. Desen konusunda sınır tanımayan bu uygulama şeklimiz camla canlılığı ve parlaklığı, el hüneri boyama ile sanatı mekanlara dahil eder.
Siyah camuygulamamız, arkasına kurduğumuz aydınlatma sistemleri ile renklerin aktif, değişken ve canlı olmasını sağlamakta, gece ve gündüz etkisini kaybetmeden yıllarca mekanlarınıza estetik bir görünüm kazandırmaktadır.

TİFFANY VİTRAY

Renkli camların birleştirilmesiyle oluşturulan yapıyı ve bunu yapma sanatını ifade etmek için kullanılan isimdir Tiffany Vitray.
Tiffany Stanied Glass uygulaması aşamasında cam çeşitleri olarak geçen, vitray yapımında kullanılan Opal cam, Katedral cam, Buzlu cam ve çeşitli renklerdeki farklı camlar kullanılır. İstenilen motif, elmas yardımı ile tabaka camlardan kesilerek ayrıştırılır. Uygulanan deseni ve formu verildikten sonra şerit bakır folyo yardımıyla sarılıp, kurşun dolgu malzemesiyle birleştirilerek havya ile lehimlenir. Klasik ve düz camlardan uzaklaşılarak çeşitli tasarımlarla oluşturulmuş Tifanny Vitray çalışmaları Tavan vitrayı, Kapı vitrayı, vitray cam, seperasyon(ara bölme) sistemleri, pano, aplik, abajur ve aydınlatma vitray olarak çeşitli alanlarda uygulanmaktadır.